PELĖDŽIUKŲ SVEČIAS

      Smagiausia šios savaitės aptarta profesija – kario profesija, kurią vaikai įsimins ilgam. Į svečius sutiko atvykti ir papasakoti apie šią profesiją Lietuvos kariuomenės karys ( šiuo metu ir NATO karys) – majoras Jonas Sipavičius. Vaikai visą savaitę labai laukė šio susitikimo. Jonas atvyko su kario uniforma, susipažino su visais vaikas, prisistatė kas jis yra. Susitikimas vyko grupėje, vaikai uždavinėjo kariui labai daug klausimų, buvo labai smalsūs ir žingeidūs. Jonas atsakydamas į vaikų klausimus papasakojo kaip prasidėjo jo, kaip kario darbas prieš 26 metus. Kokius uždavinius jis turėjo atlikti, kol tapo majoru. Papasakojo vaikams apie Lietuvos kariuomenę, kokius grinklus ir karinę amuniciją turi Lietuvos kariuomenė, kokius veiksmus atlieka pratybų metu. Vienas iš klausimų Jonui – kada gi baigsis karas Ukrainoje. Taip pat vaikai išgirdo, kaip Jonas 2 kartus tarnavo Afganistane ir padėjo gelbėti nukentėjusius kare žmones ir vaikus. Papasakojo kaip žmonės išgyvena kare ir ką jie patiria.
      Taip pat Jonas papasakojo vaikams kaip atrodo kario diena, nuo ko ji prasideda. Prasideda nuo paklotos lovos ir mankštos, kurią parodė vaikams ir vaikai kartu atliko mankštą su Jonu. O mes tuo pačiu parodėme kokią mankštelę kas rytą darome grupėje.
      Susistikimas praėjo labai gretai, net nepastebėjome, kaip prabėgo valanda. Jonas apdovanojo visus vaikus kario ženkleliais, o patį didžiausią apdovanojimą ( nusisegęs nuo savo aprangos – majoro ženklelį) skyrė ir apdovanojo Adą Petrašką už aktyvų bendravimą, užduodant klausimus. Adas buvo labai maloniai nustebintas. Jonas paaiškino vaikams, kad kariai yra apdovanojami už geriausiai atliktas užduotis, o šiandien aktyviausias buvo Adas, todėl buvo apdovanotas aukščiausiu laipsniu.
       Prieš išlydint Joną į tarnybą visi kartu nusifotografavome ir  įteikėme padėką, prisidedant prie švietimo veiklos, dalijantis gerąja praktika.

REKVIZITAI

Kodėlčiukas, Vilniaus Lopšelis – Darželis

Įmonės kodas: 190031459

Adresas: Laisvės pr. 59, LT – 07190 Vilnius

Telefonas: (85) 241 3988

Darbo laikas: I–V 06.30 – 18.30