NEŽINIUKŲ PROJEKTAS „TĖVŲ PROFESIJOS”

     „Nežiniukų” gr. vykdomo projekto „Tėvų profesijos” tikslas- supažindinti vaikus su įvairiomis grupės vaikų tėvų profesijomis.
      Pirmąją profesiją pristatė grupės ugdytinės tėtis- Lietuvos kariuomenės mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas” Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono I ugnies baterijos vadas kapitonas Andrius Romelis ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 4 kurso kariūnė Goda Bilskytė. 
      Vaikai susipažino su kario profesija, išsiaiškino kuo skiriasi kariūnas nuo karininko, susipažino su artilerijos specifika, pamatė Lietuvos kario uniformą ir atakos ekipuotę. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę pasimatuoti kario šalmą ir taktinę liemenę, rankose palaikyti ginklų muliažus. Vaikai aktyviai dalyvavo kario profesijos tematikos viktorinoje.
     Antrąją profesiją Gestų kalbos vertėjo specializaciją pristatė Ado mama. Vaikai supažindinti su vertėjo ir gestų kalbos vertėjo ypatumais. Supažindinti su gestų kalba ir tam tikrais gestais. Tokias kaip: pasisveikinimo / atsisveikinimo / gyvūnų rodomais gestais. Vaikai aktyviai dalyvavo ir rodė jau žinomus bei naujus gestus. 
     Trečiąją profesiją policijos pareigūno pristatė Nojaus tėvelis. Vaikai susipažino su policijos įstaigos struktūriniais padaliniais, tarnybine uniforma, antpečiais ir movais, liemene. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę pasimatuoti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ šalmą, apsaugas, liemenę, rankose palaikyti antrankius, išbandyti žiūronus.
      Ketvirtąją profesiją ugniagesio gelbėtojo pristatė Marcelės tėvelis. Grupės vaikai keliavo į ugniagesių gelbėtojų stotį. Vaikai susipažino su ugniagesio gelbėtojo uniforma, gaisro gesinimo įranga, gaisrinių automobiliais ir jame esančia įvairia įranga. Taip pat, aplankė ugniagesių gelbėtojų sporto salę, kurioje galėjo išbandyti treniruoklius. Vaikams priminta ką daryti kilus gaisrui, kokiu pagalbos numeriu skambinti, kas turėtų būti namuose, kad apsisaugoti nuo nevaldomos ugnies – gesintuvai, dūmų detektoriai. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę pasimatuoti ugniagesio gelbėtojo šalmus, įlipti į gaisrinės automobilį. Stebėjo kaip greitai privalo ugniagesys gelbėtojas apsirengti vykstant į gaisro iškvietimą.
 

REKVIZITAI

Kodėlčiukas, Vilniaus Lopšelis – Darželis

Įmonės kodas: 190031459

Adresas: Laisvės pr. 59, LT – 07190 Vilnius

Telefonas: (85) 241 3988

Darbo laikas: I–V 06.30 – 18.30